Časté otázky

Jak probíhá objednání se na schůzku ohledně ušití nebo zapůjčení svatebních šatů?

Na schůzku je možné se objednat přes objednávkový formulář na tomto webu petitee.cz, stačí vyplnit několik údajů a já se vám pokusím co nejrychleji odpovědět. Také je možné napsat na instagram petitee.fashion nebo na FB, či email: ppitelkova@gmail.com.

Kdy je vhodný čas, na to řešit objednání se na konzultaci ohledně šití svatebních šatů?

Schůzku ohledně šití svatebních šatů je potřeba si zarezervovat 3-6 měsíců před plánovanou svatbou, nejlépe však klidně rok dopředu, na každou sezonu děláme rezervační seznam, tak aby se vše stíhalo, proto platí čím dříve, tím lépe.

Jak se mám připravit na první konzultaci?

Na první konzultaci stačí promyslet vaši inspiraci šatů které byste si přála, poté můžeme v ateliéru vyzkoušet některé střihy šatů co máme na půjčovnu, tak abychom se co nejvíce přiblížili ideálnímu modelu pro vás, pokud inspiraci nemáte nevadí ráda vám poradím se střihem, látkami na šaty, vycházím z našich šitých modelů v daném stylu.

Jak se mám připravit na první zkoušku šatů?

Na první zkoušku rozestehovaného modelu šatů je potřeba tělové bezešvé prádlo, tedy kalhotky i podprsenka(pokud nevšíváme naše košíčky) Boty stačí přinést na druhou zkoušku, kde budeme ladit celkový vzhled včetně bot.

Kolik je potřeba zkoušek , než dostanu hotové šaty?

Záleží na složitosti modelu, nejčastěji první zkouška sestehovaného modelu, druhá zkouška kde provedeme úpravy a třetí finální zkouška sešitého modelu, kde se pouze doladí detaily. Pokud jsou však šaty náročnější a přidává se vlečka a závoj, nebo se ručně zdobí krajkou průhledné části šatů, pak si řekneme kolik zkoušek navíc bude k danému modelu potřeba.

Jak dlouho trvá celý proces šití šatů?

Proces šití trvá přibližně 3 až 6 měsíců, avšak nejlépe je si rezervovat termín prvního setkání co nejdříve, kde si vše povíme.

Jde využít šaty i po svatbě?

Chápeme že svatební šaty, které si vezmete jen jednou na několik hodin byste třeba ještě ráda poté využila, možné to určitě je, ale je potřeba řešit design šatů hned na začátku, aby se co nejvíce přizpůsobil na příležitost, na kterou pak chcete šaty využít. Pokud chcete dále nosit na denní nošení do práce, je možné zhotovit např. Body a sukni zvlášť. Pokud na ples, dají se šaty zhotovit v a barevné verzi, vše záleží na individuální domluvě.

Nevím, jaký střih zvolit na mou postavu ale chtěla bych si šaty nechat ušít, jak mám postupovat?

V tomto případě vám při první konzultaci velmi ráda poradím ohledně padnoucího střihu na vaši postavu a výběru látek. Možné je také zohlednit pohodlnost šatů, pokud se nechcete během dne převlékat. Přihlédnout můžeme k již zhotoveným modelům v ateliéru.

Je možné měnit střih šatů, látky a jiné věci při zkouškách?

Na střihu šatů se domluvíme při potvrzovací zkoušce hned zkraje, proto není možné měnit zásadní věci na střihu šatů jako jsou úpravy- změna střihu sukně (z úzké na bohatou tylovou, výměna všech výstřihů včetně krajkových, měnit zásadně délku - např. z kratších na delší vlečku). Je ale i pár změn které jsou možné, úpravy délek rukávů, příprava výstřihů nanečisto z jiné látky a poté až vystřihnout z finální látky, zkrácení dolních délek, úprava zdobení krajek atd. Vše si můžeme domluvit dopředu. Pokud byste i tak si přála změnit zásadní věci jako je např jiná krajka, jiný střih tedy výměna látek vše je možné za příplatek s tím je potřeba počítat.

Co když se mi finálně ušité šaty nebudou líbit? Mohu říci že je nechci?

Pokud by se stalo, že finálně ušité šaty nechcete i tak je, bohužel, nutné doplatit finální částku za předem domluvené šití šatů na zakázku. V celém procesu šití je zainteresovaných několik osob - má práce jako návrhářky, práce švadlen, včetně zkoušek, nákup materiálu, který se rozstříhá atd., proto není možné od smlouvy odstopit. Nebojte ale, toto se nám zatím nikdy nestalo☺

Je možné zhotovit šaty přesně podle fotografie z internetu nebo inspirací z Pinterestu?

To bohužel možné není, šaty zhotovuji na základě mých zkušeností se střihy, s látkami a vytvářím vlastní návrhy pro každou klientku zvlášt, kopírování jiných návrhářu není možné. Inspiraci však klidně přivítám.

Jaká jsou rizika při šití šatů na míru?

Nejčastější obavy jsou, zda šaty budou finálně vypadat podle představ. Na tuto otázku je odpověď, že každé šaty na každé zákaznici vypadají jinak, fotografie z internetu jsou často retušované, modelky protažené a tak to není realita. Já se však snažím udělat maximum proto, abych se vašim vysněným šatům přiblížila co nejvíce. Výhodou šití na míru je, že se dá model v průběhu korigovat a tak přesně vidíme kam se ubíráme a v průběhu zkoušení můžeme vše doladit společně k dokonalosti.

Je možné si vaše modely vyzkoušet?

Ano, v ateliéru máme různé střihy šatů k vyzkoušení, které jsou určeny ke koupi nebo k zapůjčení, objednání zkoušení je nutné vždy předem na danou hodinu, dle domluvy přes formulář na webu nebo přes email.

Jak dlouho trvají zkoušky šatů?

Zpravidla zkoušky trvají 30 až 45 minut. Pokud by se zkouška měla protáhnout při náročnějším špendlení krajek atd., upozorníme vás na vyhrazení si více času předem.

Je možné přijít na zkoušku šatů či zkoušení modelu k zapůjčení i o víkendu?

Ano, možné to je ,ale je potřeba si domluvit přesný termín a čas dostatečně předem.

Pokud se mi v průběhu šití šatů změní postava( těhotenství, hubnutí) je možné šaty zmenšit či zvětšit?

Pokud již třeba dopředu víte, že máte váhové výkyvy, je možné nechat šaty rozešité a finálně je doupravit a sešít dle vašich představ, není ale možné pak měnit celý střih. Pouze doupravit již rozestehované šaty.

Jak mám šaty po svatbě vyčistit?

Nejlépe je šaty svěřit do odborné čistírny, kde vám je vyčistí a vyžehlí, poté šaty můžete uschovat na památku, nebo je zkusit prodat.

Je možné vrátit zálohu za rozešité šaty?

Tato záloha je, bohužel, nevratná, při závazném objednání a zaplacení zálohy na účet je zahájen proces – shánění materiálů, výroby střihů atd., proto není možné zálohu vrátit. Proto je dobré si zhotovení šatů na míru dobře rozmyslet.

Pojďme probrat vaše přání