Jak najít ty správné svatební šaty, pokud jste těhotná

Najít ideální svatební šaty patří mezi nejvíce stresující úlohy. Každá nevěsta chce ve svůj velký den zářit štěstím, vypadat skvěle, a přitom se cítit dobře. Všechny tyto požadavky jsou o to důležitější, pokud budete na své svatbě v očekávání. Přečtěte si 6 rad, které byste při výběru šatů neměla minout a inspirujte se našimi úspěšnými realizacemi.

1. Pohodlí

Výběr šatů, rozesílání pozvánek, organizace občerstvení. Nevíte, kde vám hlava stojí, a ještě k tomu se vám neustále mění postava. Mít svatbu v období těhotenství patří mezi ty největší výzvy, které můžete podstoupit. Na prvním místě byste tedy měla myslet na své pohodlí a mít na sobě takové šaty, které vám budou oporou a nebudou přidávat na nervozitě. Důležité je dbát na velikost. Vaše postava se během několika týdnů a měsíců bude zvětšovat, proto by šaty neměly být příliš těsné a nabízet dostatek prostoru v oblasti bříška. Pokud by už v den obřadu mohlo být miminko na světě, styl šatů musí být dostatečně flexibilní pro kojení.

2. Střih

Obecně jsme se setkali se dvěma typy těhotných nevěst: jedny chtějí své těhotenské bříško skrýt, druhé se jím naopak chtějí pochlubit. Pokud se řadíte mezi první skupinu, radíme zvolit střih se zvýšeným pasem a širokou sukní. Vhodnými jsou například šaty v áčkové linii, které hezky zdůrazní poprsí a nabízí dostatek prostoru pro rostoucí bříško. Jestli chcete naopak ukázat ženství naplno, nabízí se samozřejmě i styl se splývavou siluetou. Při navrhování ale vždy dbáme na dostatečnou elasticitu materiálu, díky kterému budou šaty růst s vámi.

Věnujte také pozornost vhodnému výběru výstřihu, protože poprsí zpravidla nabere na objemu. V našem ateliéru například nedoporučujeme vysoce hluboký dekolt s odhalenými zády. Raději volíme takové šaty, pod něž si nevěsta může vzít pohodlnou podprsenku a cítit se sebevědomě.

Doporučujeme: Najděte perfektní šaty podle vašeho typu postavy

3. Materiál

Výběr vhodných látek je kapitola sama o sobě. Stejně jako u střihu platí, že by zvolený materiál měl být pohodlný, příjemný na dotek a působit svátečním dojmem. Nejraději proto pracujeme s bavlnou, hedvábím nebo viskózou. Jestli dáte přednost šatům z umělé látky, dbejte na to, aby měly přírodní podšívku, která zajistí komfort při zvýšeném pocení v těhotenství.

Nevěsty v naději zpravidla vypadají lépe v odlehčenějších variantách bez bohatého vrstvení. Milovnice romantických svatebních šatů ale nemusí přijít zkrátka díky krajkovému zdobení, kterým docílíme kýženého princeznovského efektu.

Doporučujeme: 15 top trendů ve svatebních šatech za rok 2020

4. Velikost

Většina nevěst řeší svatební šaty s několikaměsíčním předstihem. To samé doporučujeme těhotným slečnám i navzdory tomu, že se velikost postavy bude v průběhu času zvětšovat. Šaty důkladně upravujeme a přizpůsobujeme aktuálním proporcím v průběhu několika zkoušek, takže nemusíte mít obavy, že těsně před obřadem zjistíte, že jste ze svých vysněných šatů z nenadání vyrostla.

5. Boty a doplňky

Očekávání miminka představuje jedno z nejkrásnějších období, má ale i své stinné stránky, kterými jsou oteklé nohy. Proto nejen při výběru šatů platí heslo: „Pohodlí především“! Doporučujeme se vyvarovat vysokým jehlám a raději se poohlédnout po slušivých balerínkách nebo po sandálech na malém podpatku.

A jestliže si svůj velký den bez jehel neumíte představit, nezapomeňte si přibalit náhradní pár pohodlné obuvi, do které vklouznete po obřadu a focení. Vyhněte se obloukem také robustním doplňkům, které opticky zmohutní vaši siluetu. Nahraďte je raději perličkami, drobnými řetízky nebo decentními náušnicemi ve zlata či stříbra.

6. Užijte si to

Chápeme, že vás naše tipy mohou lehce vyděsit, protože je toho hodně, na co myslet. Proto nezapomeňte na to nejdůležitější: „Zachovejte klid a nelitujte vašeho rozhodnutí.” Budete krásnou nevěstou, svatbu si užijete i s rychlými špunty a co víc, součástí veselí bude i očekávané miminko.

Inspirujte se našimi šitými originály

Romantické svatební šaty s krajkou
Svatební šaty pro těhotné s krajkou

Svatební šaty pro těhotné s krajkou
Foto: Allin foto

Minimalistické šaty ve vysoké fázi těhotenství
Minimalistické svatební šaty ve vysoké fázi těhotenství

Minimalistické svatební šaty ve vysoké fázi těhotenství
Foto: Martin Faltejsek

Áčkový střih v pudrově růžové
Áčkový střih v pudrově růžové

Áčkový střih v pudrově růžové

Uplé provedení z elastického materiálu
Uplé šaty z elastického materiálu

Uplé šaty z elastického materiálu
Foto: alohareneé