Trend korzetů: Proč znovu slaví úspěch?

Minulý rok ovládly módní přehlídky, na Instagramu se s nimi roztrhl pytel a nejedenkrát byly k vidění na celebritách jako Belle Hadid, Kim Kardashian nebo Lizzo. Později se přesouvají také do kolekcí svatebních designérů a slaví popularitu mezi nevěstami – co stojí za jejich úspěchem?

O korzetech jsme již psali v článku věnujícímu se svatebním trendů pro rok 2020, jelikož jsou ale mezi zákaznicemi natolik vyhledávaným tématem, rozhodli jsme si jim vymezit samostatný prostor. Faktem je, že se nedají považovat za “plnohodnotné” výstřelky poslední dekády, protože jsou součástí našich šatníků po staletí a nikdy zcela nezmizely ze zorného pole. V určitých etapách se o nich jenom více mluví a to převážně tehdy, když se vrací do módy ženský styl a s ním spojená silueta přesýpacích hodin.

V moderní historii je znovu obnovuje Christian Dior v 50. letech, jež charakterizují velmi ženské, elegantní střihy s ¾ délkou. Po útlumu v 60. a 70. letech, kdy korzety nahradí pohodlné a uvolněné hippies oblečení, je objevují zpěvačky jako Cyndi Lauper nebo Madonna, které svými outfity inspirují celou svou generaci. Za nejzásadnější mezník se ale považuje až éra 00s, v níž se nevídaně zvedl zájem o burleskní umění a to díky tehdejšímu filmovému trháku Moulin Rouge a hvězdám jako Dita Von Teese, které sklidily obdiv díky sexy, ženské postavě tvořené korzetem.

Ať už patříte mezi milovnice trendů nebo dáváte přednost nadčasové klasice, se svatebními šaty s korzetem nikdy nešlápnete vedle. Mžikem vám vytvoří krásné křivky, takže nemusíte propadat šílenství s dietami, hodí se ke každé postavě a budete si připadat jako princezna. V našem ateliéru máme s výrobou korzetů zkušenosti, proto vám níže nabízíme několik inspirativních typů ze zahraničí plus klady a zápory tohoto módního kousku.

Pokud o korzetu uvažujete, neváhejte nás kontaktovat. Rády navrhneme originál přesně podle vašeho přání.

Typy korzetů

Klasický korzet s širokou sukní

Korzet se širokou sukní
Zdroj: Pinterest

Tento styl patří k stále nejvyhledávanějším, už díky tradičnímu princeznovskému provedení s bohatě vrstvenou sukní. Vhodný je spíše pro vyšší nevěsty, ale ani ženy menšího vzrůstu nemusí zoufat, protože pro ty můžeme vytvořit šaty do tvaru A. Vnější úpravě korzetu se meze nekladou: dají se ozdobit flitry, kamínky, krajkami nebo výšivkami. Možností je samozřejmě i hladká, minimalistická verze.

Transparentní korzet

Transparentní korzet
Zdroj: Pinterest

Patří mezi aktuální trendy. Buďto se s ním setkáte ve stylu “Kim Kardashian”, kdy korzet z nude látky překrývá průhledná látka s výšivkami, takže to vypadá, že žádný korzet nemáte, nebo se nechá vidět konstrukce korzetu. Jedná se o svěží, sexy verzi perfektní zejména na romantické letní svatby.

Korzet s trumpetovou sukní

Korzet s trumpetou sukní
Zdroj: Pinterest

Jedná se o typ šatů, kdy korzet plynule přechází do uplé sukně, která se prodlužuje až nad koleny. Tento typ vypadá skvěle hlavně na ženách s postavou do tvaru přesýpacích hodin. Možností designu existuje několik od tradiční zdobené verze, průhledného korzetu až po přísný minimalismus.

Mohlo by vás zajímat: Najděte svatební šaty podle vašeho typu postavy

Korzet se splývavou sukní

Korzet se splývavou sukní
Zdroj: Pinterest

Také jeden z aktuálních trendů. Díky korzetu vytvoří krásně štíhlý pas a splývavá sukně opticky prodlouží postavu, ne nadarmo se jedná o vyhledávanou verzi nevěstami s různými typy postav. Hodí se k jakémukoliv druhu svateb od elegantních po ty netradiční.

Korzet s kalhoty

Korzet s kalhoty
Zdroj: Pinterest

Přijde vám korzet příliš old school? Zkuste ho v ultra moderní variantě s kalhoty! Jsou ideální pro ženy, které nechtějí být za princezny (např. starší nevěsty) a pomocí korzetu potřebují vytvarovat postavu. Pokud se vám zdá tento styl příliš strohý, dá se doplnit vlečkou či lehkým pláštěm, který dodá kýžený wow efekt.

Klady a zápory

Klady a zápory korzetů

Klady: Korzet vypadá skvěle na každé postavě. Jeho obrovskou výhodu spatřujeme v tom, že tvoří štíhlý pas bez bláznivých diet či předsvatebních kurzů ve fitku. Zároveň vykouzlí plný dekolt i ženám, jež jsou obdarovány spíše menším poprsím. Vedle toho zpevní záda a zaručí rovné držení těla, takže se nemusíte děsit fotek, na kterých se budete hrbit.

Zápory: S korzety se pojí určité nepohodlí jako například horší dýchání nebo omezený pohyb, i když současné moderní varianty nabízí přívětivější řešení. Nedoporučujeme je zejména těhotným nevěstám, ani slečnám s vyšší citlivostí. Důležité je, aby jste se ve svůj velký den cítila dobře! Pokud zvolíte druh korzetu s tradičním šněrováním, musíte mít po ruce někoho, kdo vám ho pomůže správně obléknout.

Zaujal vás tento článek? Máte další otázky? Neváhejte napsat.

Vaše Petiteé