Důvody, proč mít raději malou intimní svatbu

Situace se mění z hodiny na hodinu, a podle aktuálních informací se od konce dubna povolují malé svatby do deseti lidí. Podívaly jsme se na to z pozitivního úhlu a zamyslely se, v čem jsou tzv. mikro svatby lepší než ty velké, a proč jsou poslední dobou tak trendy. V článku najdete také řadu krásných inspirací.

Každá žena je jiná, některá preferuje pompézní svatbu se stovkami hostů, druhá touží po intimní události v kruhu nejbližších. Podstatný faktor také hraje kulturní rozdílnost, některé asijské země například hostí více než 500 účastníků! Ať už se rozhodnete jakkoliv, velikost události skýtá své výhody i nevýhody, které byste měla zvážit se svou drahou polovičkou.

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili seznam níže.

Proč mít malou svatbu

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Vysvětlení: Tento článek se nezabývá tématikou svateb za pandemie. Vše dopředu konzultujte s odpovídajícími úřady a o možnostech svatby se informujte na stránkách ministerstva zdravotnictví.

5 důvodů, proč mít malou svatbu

1) Méně stresu

Povídala jsem si s kamarádkou, která vždy snila o velké svatbě, a toho přání se jí vyplnilo minulý rok. Při otázce, proč pozvala až sto hostů, mi odpověděla, že vždycky toužila být alespoň jeden den princeznou: „Ve všedním životě musím být praktická. Nemůžu si dovolit utrácet a spíše volím sportovní, pohodlné oblečení. Chtěla jsem si proto o svatebním dnu dopřát luxus, obléci si šaty s dlouhou vlečkou a uspořádat hostinu pro širokou rodinu a přátele.” Přestože na celou událost vzpomíná s úsměvem, nikdy nezapomene na stres z příprav, jež akci předcházely. Organizace tradičně velké svatby může být opravdu stresující, často vyžaduje plánování až s ročním předstihem a není od věci na pomoc povolat svatební koordinátorku. Plus nezapomeňte na členy rodiny, kteří se vám budou pokoušet vnutit vlastní nápady. Že na tato dramata nejste zvědavá? S malou svatbou se vám to nestane.

2) DIY dekorace

Malá svatba je také ideální pro nevěsty, které touží po tom, aby jejich obřad vypadal jako nástěnka na Pinterestu. S dekorací stolů a místnosti totiž nemusíte spoléhat na druhé. Vše si můžete vyrobit a vyzdobit sama, díky čemuž budete mít sebemenší detaily pod palcem a užijete si proces přípravy. Mikro svatby jsou zkrátka rájem pro kreativní duše, které milují DIY.

3) Větší výběr lokací

Čím více hostů, tím omezenější možnosti lokací, složitější hledání ubytování a parkovacích míst. Ne nadarmo patří velkoryse pojaté svatby do kategorie “elegantních”, konají se na zámcích či v hotelech a o občerstvení se stará cateringová firma. S malým počtem účastníků si naopak můžete dovolit prostory, o kterých se vám ani nesnilo. Mikro svatby přímo nabádají k netradičním řešením, a pokud se zrovna nenabízí svatba na pláži, ideálními jsou magické obřady v lese, u zřícenin hradů, na horské chatě nebo u rybníka. Výběr je opravdu kreativní a doporučujeme zejména hledat místa, které pro vás s partnerem mají osobní význam. Říci “ano” si můžete například na louce, kam jste spolu chodili na rande.

4) Menší finanční náročnost

Nejčastější důvod, proč většina snoubenců zvažuje mikro svatbu jsou finance. Někdo má jiné priority a místo velké oslavy investuje do cestování nebo zařízení bytu. Kromě toho si také můžete dovolit více hýčkat hosty od kvalitnějších dárků po rozmanitější výběr jídla či nápojů, protože máte větší budget na jednotlivce.

5) Více času na jednotlivé hosty

Chcete, aby se vaši a partnerovi rodiče lépe sblížili? Děsíte se small talků se vzdálenými příbuznými? Na svatbě s malým počtem hostů si kvalitně popovídáte a strávíte příjemný čas v komorní atmosféře. Mikro svatba by naopak nemusela vyhovovat královnám večírků, jež chtějí svůj velký den pojmout ve stylu party. Nástrahy na vás také čekají při zužování seznamu hostů, někteří nepozvaní se totiž mohou cítit dotčeně. Psychicky se tedy připravte na objasňování, proč jste se rozhodli pro malou svatbu a nepozvali více lidí. Vašeho rozhodnutí ale nelitujte, protože svatba by měla být převážně o vás a pro vás.

Inspirace pro malou svatbu

Romantické lokace

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Dekorace

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Proč mít malou svatbu
Zdroj: Pinterest

Chystáte malou svatbu a ještě nemáte šaty? Mrkněte do naší půjčovny a sjednejte si termín zkoušky na info@petitee.com.

Vaše Petiteé