Rozhovor se zákaznicí: O autentické svatbě na Bali

Abychom zábavnou formou představili naši práci a zároveň přinesli čerstvou inspiraci pro budoucí nevěsty, rozhodli jsme se na blogu zahájit seriál rozhovorů s našimi bývalými zákaznicemi. Tentokrát s krásnou Michaelou, která nám zprostředkovala prosluněný zážitek z Bali.

Nejprve nám prozraďte něco blíže o Vaší svatbě.
Naše svatba proběhla v únoru na Bali, na malinké pláži pod útesem, kde jsme měli pouze naší úplně nejbližší rodinu. Byla to moc kouzelná atmosféra a zároveň jsem byla nadšená tou nedokonalostí, která se se svatbou na pláži váže. Hosty přivezl golfový vozík, vítr mi rozcuchával vlasy, během focení při západu slunce nás kousali komáři. ☺Vždycky jsem chtěla svatbu, která nebude plná klišé a to se nám rozhodně povedlo.

Jak byste popsala Vaše svatební šaty?
Moje šaty byly parádně uzpůsobené tropickému podnebí, ve kterém jsem se vdávala. Byly z lehounkých materiálů a jejich vršek byl na špagetová ramínka, poskládaný ručně z mnoha krajkových vzorů. Zároveň měly šaty téměř holá záda, což jsem si už během tvorby absolutně zamilovala. Na splývavé sukni jsme ještě udělali rozparek a efekt jednoduchých, ale pořád krásně propracovaných šatů byl na světě.

Jaké byly Vaše hlavní požadavky při výběru svatebních šatů?
Primárně jsem Péťu prosila právě o lehkost a nemačkavost materiálů, abych šaty v pořádku převezla přes půl světa. A to vyšlo úplně skvěle! Teoreticky jsem mohla šaty jen vyndat z kufru a vyrazit.☺ Zároveň jsem chtěla splývavý styl s trochou šmrncu a to se nám kombinací jednoduché sukně a zdobeného vršku povedlo na jedničku.

Proč jste si vybrala ušití šatů na míru?
Začalo to hodně pragmaticky, jelikož jsem si nedovedla představit částku, kterou by po mně typická pražská půjčovna mohla chtít za půjčení šatů na 3 týdny. Zároveň jsem v půjčovnách vídala hodně zdobené a „prostorově výrazné“ šaty, které nejenom že nesplňovaly mojí představu o plážové pohodě, ale zabraly by i celý kufr.

Šaty jste si nechala navrhnout a ušít v ateliéru Petiteé. Kde jste na ateliér narazila a jak probíhala spolupráce?
Na Péťu jsem narazila úplnou náhodou na Svatebním cirkusu, kam jsme si přišli vyzkoušet prstýnky. Šla jsem k jejímu stánku zjistit, jestli šaty šijí nebo půjčují a když mi Péťa předávala vizitku, myslela jsem, že se jedná o nějakou mlaďounkou brigádnici… ☺ Následně hned po kontaktování jsem zjistila, že se jedná o tu nejmilejší návrhářku, a hned jsem jí nasdílela svojí představu a potřeby. Naposílala jsem Péťe pár obrázků z Pinterestu, aby lépe věděla o prvcích, které se mi líbí a na základě toho vytvořila 3 různé návrhy, z nichž jsme nakonec vybraly a domluvily finální podobu.

S jakým časovým předstihem jste si nechala navrhnout šaty?
Vzhledem k tomu, že jsem termín svatby/dovolené znala skoro rok a půl předem, naše spolupráce začala skoro rok před svatbou a pěkně v klidu jsme se scházely na jednotlivé zkoušky a konzultace. Celá zkušenost s tím, jak jedny šaty vznikají je fascinující a přála bych každé nevěstě to zažít… Člověk se hned začne koukat na designérskou tvorbu jinýma očima.

Co jste se šaty udělala po svatbě?
Šaty mám zatím ve skříni, ještě je čeká jedna „přehlídka“, jelikož v létě budeme svatbu slavit se zbytkem rodiny. Poté uvidím, jestli se jich dokážu vzdát nebo si je schovám a budu každý rok testovat, jestli se do nich ještě vejdu. ☺

Co byste poradila budoucí nevěstě?
Jak už jsem psala, určitě bych doporučila si šaty nechat ušít už jen pro ten skvělý zážitek. Pokud má člověk alespoň přibližnou představu, která se liší od mainstreamu v půjčovnách, rozhodně stojí za to, tomu věnovat ten čas i peníze. Zároveň bych doporučila si nechat vždy poradit od profíka a vyslechnout argumenty směrem k praktičnosti materiálu, střihu apod.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hezký druhý obřad v Čechách!

Svatba na Bali

Svatba na Bali

Svatba na Bali

Svatba na Bali
Zdroj fotografií: Vladimir Borodenok, S laskavým svolením nevěsty Michaely