Jak na svatbu v létě. Tipy a triky, jak si to užít.

Máte v létě svatbu a děsíte se veder? Toto nejmilovanější období v roce skýtá řadu výhod, jen je důležité se na něj řádně připravit. V našem sluncem zalitém článku přinášíme několik tipů a inspirací, které vám určitě přijdou vhod. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na svatební šaty.

Před samotnou svatbou je klíčové uvažovat nad svatební tématikou. Léto nabízí mnoho možností užít si oslavu v exteriéru a na netradičních lokacích. Vybírat byste měla převážně srdcem a uvažovat nad místy, které ve Vás probouzí vzpomínky či představují symbolický význam. Vedle správných emocí by měla lokace splňovat také praktické požadavky.

Pokud zvolíte interiér, nezapomeňte zkontrolovat, zda má funkční klimatizaci a (nebo alespoň) nemá většinu oken na jihozápad, jež nejvíce oteplují místnost. Jestliže chcete svatební oslavu prožít venku, zajistěte, že prostor nabízí dostatek stínu buďto díky stromům nebo pomocí zahradních stanů či pergol. Vhodné je také svatbu umístit poblíž tekoucí vody, která osvěžuje vzduch kolem.

Že už máte místo vybrané? Pak může začít ta pravá zábava.

Co na sebe

Transparentní krajky
Dlouhé teplé večery přímo vybízí k transparentním modelům, v nichž se proměníte ve vílu. Nejoblíbenější verzí je v tomto případě krajka, která nabízí dostatečnou prodyšnost a zároveň působí decentně. Pro inspiraci ukazujeme naši úspěšnou realizaci z minulého léta, kterou jsou lehké tylové šaty v barvě slonové kosti s ručně vyšívaným živůtkem z bavlněné květinové krajky.

Transparentní krajky
Foto: Zbyněk Riedl, s laskavým svolením Petry Fukové

Špagetová ramínka
Špagetová ramínka jsou elegantní, sexy a pokud je svršek kvalitně ušitý, nemusíte si pod něj brát ani podprsenku. My jsme si je oblíbili především v kombinaci s jednoduchým minimalismem. S radostí vzpomínáme například na tyto šaty s lehkou šifonovou sukní a plastickým nasazovacím páskem, který zdůraznil krásný, štíhlý pas nevěsty. Jestli se necítíte na striktní minimalismus, můžeme šaty podobně jako ty na fotografii doplnit krajkou či jinými romantickými detaily.

Špagetová ramínka
Špagetová ramínka
Zdroj: s laskavým svolením Petry Fukové

Triky, která Vám zachrání oslavu

Mocná síla bylin
Zdroj: Pinterest

Mocná síla bylin
Při výzdobě zkuste místo čerstvých květin použít ty sušené. Neztrácí na romantice a navíc zachovají svůj vzhled po celou oslavu, což může být při vysokých teplotách leckdy u normálních květin oříškem. Nebojte se použít ani čerstvé či sušené byliny, které kromě estetické funkce plní i praktickou úlohu. Speciálně o šalvěji, libečku, mátě a citronové trávě se říká, že jsou přírodní náhradou za repelent. A to se v létě hodí!

Citrusová pohotovost
Zdroj: Pinterest

Citrusová pohotovost
Při přípravě nezapomeňte na koupi citrusů. Přivedou k “životu” nejen Vaše hosty, kteří budou unavení z veder, ale také pomohou květinám zůstat déle svěží. Do vázy s vodou stačí přidat trochu octa a citronové šťávy, v kombinaci s plátkami citrusů navíc vytvoříte další trendy dekoraci.

Zmrzlinový náklaďák
Zdroj: Pinterest

Svatební dort je klasika, kterou chce mít každý, ale co říkáte na pronájem pojízdného zmrzlinářství? Těžké krémové zákusky se šlehačkou nejsou v horkých, sparných dnech natolik lákavé jako o Vánocích, ale příjemně studená zmrzlina přijde vhod všem. Radost udělá nejen dětským hostům.

Žabky pro hosty
Zdroj: Pinterest

Doufáme, že Vás článek navnadil na léto jako nás a přinesl Vám řadu inspirací.
Přejeme hezké dny,

Vaše Petiteé