top of page

Svatba v zimní krajině

Aktualizováno: 29. 12. 2020

Zimní svatba má něco do sebe, speciálně když se koná v útulném penzionu uprostřed zasněžené krajiny. Navíc v nás evokuje pohádkovou atmosféru z Popelky. Navrhování šatů na míru pro nevěstu Anetu bylo tedy skutečně kouzelným zážitkem. Ta nám o své únorové svatbě prozradila něco více v rozhovoru níže.Nejprve řekněte něco o vaší svatbě.

Měli jsme krásnou zimní svatbu v Penzionu Na Bělisku. Byla spíš menší, zhruba 40 hostů. Celkově jsem pro menší svatby v kruhu nejbližších především v zimním období. Venku se konal pouze obřad a focení a slavilo se v prostorách penzionu, proto jsme raději zvolili menší počet hostů. Díky tomu jsme měli i dostatek místa na tancování. 😊 Výzdobu a koordinaci nám zajistila Lenka ze Svatby od Maud. Vše bylo laděno v modro šedé a světle růžové barvě se zlatými doplňky. Chtěli jsme, aby svatba působila útulně. Venku sněžilo a chvílemi pršelo, v přízemí penzionu hořelo v krbu a hlavní sál byl nazdoben i spoustou světýlek a lampionů, které visely na dřevěných trámech.


Jak byste popsala vaše svatební šaty?

Šaty jsem měla s dlouhým rukávem, krajkové, obepínající postavu s vlečkou. Na zádech s výstřihem a detaily v podobě knoflíčků u zapínání.


Jaké byly vaše hlavní požadavky při výběru svatebních šatů?

Od začátku jsem věděla, že si chci šaty nechat ušít na míru. Chtěla jsem šaty, ve kterých se budu cítit dobře a budou mi hlavně skvěle sedět. Věděla jsem, že chci šaty s dlouhým rukávem, jak kvůli počasí, tak proto, že mi toto řešení přijde elegantnější.


Proč jste si vybrala ušití šatů na míru?

Nechala jsem si šaty ušít na míru, protože jsem drobná a najít v půjčovně šaty, které by splňovaly moje požadavky na kvalitu, vzhled a zároveň by mi seděly není lehké.


Šaty jste si nechala navrhnout a ušít v ateliéru Petiteé. Kde jste na ateliér narazila a jak probíhala spolupráce?

Na Péťu jsem narazila na Instagramu a její práce mě moc zaujala. Šaty, které navrhuje, jsou krásné a originální. Spolupráce probíhala nejdříve formou e-mailové komunikace, a potom jsme měly několik schůzek. Nejdříve jsem si zkoušela v ateliéru některé hotové šaty, abychom zjistily, který střih mi bude nejlépe sedět. Následovalo vybírání látek a krajek. Z připravených návrhů jsme daly dohromady tu ideální variantu, a pak už jsem chodila na zkoušky. 😊


S jakým časovým předstihem jste si nechala navrhnout šaty?

Šaty jsem začala řešit zhruba tři čtvrtě roku před svatbou.


Co jste se šaty udělala po svatbě?

Zatím nic. 😊 Prodávat je určitě neplánuji.


Co byste poradila budoucí nevěstě?

Začít s výběrem šatů s dostatečným předstihem. Nechat si poradit ohledně střihu šatů, aby co nejvíce lichotil postavě. Já sama jsem původně upnuté šaty nechtěla, ale pak jsem si podobný typ vyzkoušela u Péti v ateliéru a hned bylo jasno.


Děkujeme za rozhovor,

Vaše Petiteé

Zdroj fotografií: Martin Faltejsek, s laskavým svolením Anety Macháčkové


76 zobrazení0 komentářů

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page